• Nikon Imaging
 • |
 • Україна
 • |
 • Європа

Цей конкурс наразі закрито

Нагорода Environmental Photographer of the Year

Компанія Nikon, WaterBear і CIWEM розпочали пошук кандидатів на звання Environmental Photographer of the Year 2021. Цей щорічний конкурс, який проводиться вже 14-ий рік, забезпечує міжнародну платформу для підвищення обізнаності про проблеми навколишнього середовища, які становлять ризик для нашої планети. Нагорода відзначає здатність людства виживати та впроваджувати інновації, а також представляє зображення, які змушують задуматись і привертають увагу до впливу, який ми чинимо.

Прийом заявок на участь у конкурсі Environmental Photographer of the Year Award 2021 завершився. Усіх переможців буде оголошено на конференції COP26 у листопаді 2021 року.

Цьогорічна колегія суддів, відзначених нагородами

Британський фотограф Опе Одуеюнгбо (Ope Odueyungbo), норвезький фотограф Ліна Кайсер (Lina Kayser), британський фотограф Альфі Боуен (Alfie Bowen), фотограф газети The New York Times та лауреат Пулітцерівської премії в категорії «Художня фотографія» Джош Ганер (Josh Haner), дизайнер Маркіз Стіллвелл (Marquise Stillwell), активістка з питань справедливого вирішення проблем клімату Френсіс Фокс (Frances Fox), директор ICCCAD Салеемул Хук (Saleemul Huq), фотограф Бен Мур (Ben Moore), інженер-будівельник Діана Абрунхоза (Diana Abrunhosa) та генеральний директор CIWEM Террі Фуллер (Terry Fuller) розглянуть та відберуть фотографії-переможці.

Альфі Боуен, творець Z

Альфі – нагороджений британський фотограф з аутизмом. Його художнє бачення формується прискіпливою увагою до деталей і непохитною рішучістю довести людям їхню неправоту. Альфі, який колись віддалився від своїх однолітків, знайшов спорідненість із тваринами, які допомогли йому пережити найскладніші моменти. У дитинстві він шукав розради в журналах і документальних фільмах про дику природу, а зараз роботи вже дорослого Альфі було представлено на каналі BBC Earth, і вони отримали похвалу від відомих людей, зокрема сера Девіда Аттенборо (David Attenborough). Його надихаюча історія дала йому змогу співпрацювати з благодійними організаціями для підвищення обізнаності щодо дикої природи й аутизму. Починаючи з 2021 року, Альфі є одним із творців Nikon Z.

Ліна Кайсер, творець Z

Ліна – норвезький фотограф із міста Доврефьєлль, Норвегія. Вона спеціалізується на зйомці холодних і віддалених місць на півночі, а також тендітної арктичної природи. Крім сольних фотопроектів, Ліна проводить майстер-класи з фотографії як у Норвегії, так і за кордоном, а також морські експедиції на Шпіцберген. Маючи сильну пристрасть до дикої природи Скандинавії та Арктики, Ліна використовує соціальні мережі, щоб поділитися своїми поглядами. Ліна співпрацює з Nikon із 2017 року, а тепер також є творцем Nikon Z.

Бен Мур, творець Z

Бен Мур – комерційний фотограф-самоучка, який спеціалізується на аерофотографії, архітектурній та міській зйомці. Його стиль трохи похмурий, але доповнюється чистими й землистими тонами. Він любить використовувати лінії у своїх образах із чітким зображенням, що шокує та хвилює його аудиторію. Із серпня 2020 року Бен працює з компанією Nikon як творець Nikon Z.

Френсіс Фокс, активістка з питань справедливого вирішення проблем клімату серед молоді

Френсіс – активістка з питань справедливого вирішення проблем клімату серед молоді й засновник, директор у Великій Британії та координатор із суспільної роботи з авторами/спікерами міжнародної ініціативи Climate Live. Climate Live організовує міжнародні концерти, що використовують силу музики для залучення людей до руху з питань вирішення проблем клімату, їх навчання та розширення можливостей. Френсіс також є координатором фестивалів в організації UK Student Climate Network і допомагає організовувати міжнародні кампанії в межах міжнародного руху Fridays For Future. Френсіс представляла учасників шкільного страйку з британських шкіл, коли піднялася на одну сцену з Ґретою Тунберг у Брістолі та виступила перед 30 000-им натовпом, який вимагав від уряду й компаній заходів щодо протидії зміні клімату.

Опе Одуеюнгбо, фотограф

Опе зайнявся зйомкою в 16 років, і його стиль та робота протягом багатьох років змінювалися. Він оцінив усі види зйомки, однак завжди любив спеціалізуватися на вуличній, портретній і архітектурній зйомці. Роботи Опе опублікувало видавництво Trope у книзі «Parallel Lines» 2019 року, його першому сольному виданні, і 2-му томі серії Emerging Photographers Series Trope – новій колекції, присвяченій роботам молодих і нових фотографів з усього світу. Зображення Опе – це дослідження контрастів, яке представляє подвійність точки зору, що виявляється в його професійній роботі й особистому життю: екстраверт проти інтроверта, міський/архітектурний проти особистого/сімейного. Опе прагне привернути увагу своїх глядачів, роблячи звичайне надзвичайним, залучаючи їх за допомогою основних ліній, сітки та геометричних візерунків, а також експериментуючи з відстанями й перспективами.

Діана Абрунхоза, інженер-будівельник

Діана – інженер-будівельник із команди з питань водних ресурсів компанії ARUP і вповноважений член організації CIWEM. Діана завжди надихалася стійкістю водних ресурсів, екологічною стійкістю та тим, як міста пристосовуються до свого навколишнього середовища й допомагають вирішувати зміни клімату. Вона є активним послом програми STEM, зокрема вона бере участь у кількох шкільних програмах із підвищення обізнаності про принципи екологічності.

Террі Фуллер, генеральний директор CIWEM

Террі має понад 30 років досвіду роботи менеджером із питань охорони водних ресурсів і навколишнього середовища, адже він забезпечує технічне керівництво великомасштабними проектами в деяких найкрасивіших і найскладніших місцях світу. Террі захоплений думкою про досягнення нульового рівня викидів вуглецю і визнає, що виконання цього завдання до 2050 року всередині країни не допоможе уникнути катастрофічного глобального потепління, що прогнозується за сучасних тенденцій. Перш ніж присвятити свою роботу організації CIWEM, Террі був і залишається активним членом.

Маркіз Стіллвелл, дизайнер

Практична діяльність Маркіза Стіллвелла охоплює понад два десятиліття, а розпочалася його подорож із цікавості до людей та просторів, що згодом переросло в пристрасть до проектування систем, які роблять усі середовища кращими для всіх. У 2009 році Маркіз заснував компанію Openbox – студію дизайну та досліджень, розташовану в Нью-Йорку, яка працює на перетині людей і систем. Маркіз Стіллвелл – дизайнер, який прискорює створення спільнот у сфері дизайну, мистецтва й культури. Крім того, Маркіз є членом комітету High Line Advisory Committee та бере участь у форумі Urban Design Forum.

Джош Ганер, фотограф

Джош – штатний фотограф і старший редактор фототехнологій у газеті The New York Times. Його було нагороджено Пулітцерівською премією 2014 року в категорії «Художня фотографія». Протягом останніх семи років Джош працював по всьому світу та документував пекучі й широкомасштабні реалії зміни клімату. На кадрах із дронів і статичних знімках із землі він досліджує наслідки потепління, з якими зіштовхується світ. Його фото- та відеожурналістику було відзначено нагородами організації World Press Photo, програми Pictures of the Year International і асоціації National Press Photographers Association.

Салеемул Хук, директор ICCCAD

Салеемул Хук – директор International Centre for Climate Change and Development (ICCCAD) у Бангладеші й експерт зі зв’язків між зміною клімату і стійким розвитком, особливо з точки зору країн, що розвиваються. Він був провідним автором глави про адаптацію і сталий розвиток у третій оціночній доповіді Міжурядової групи експертів зі зміни клімату та був головним автором глави про адаптацію й пом’якшення наслідків у четвертій оціночній доповіді МГЕЗК.

Категорії конкурсу

Конкурс Environmental Photographer of the Year підтримує термінові заклики до дії програми «Цілі сталого розвитку ООН», визнаючи складний взаємопов’язаний характер розвитку, рівності, безпеки, кліматичних заходів і зменшення бідності, а також безпрецедентні зусилля всіх секторів суспільства, необхідні для вирішення визначальних питань сучасності.

Нагорода Environmental Photographer of the Year

Головну нагороду буде вручено єдиному зображенню, яке поглиблює наше розуміння причин і наслідків змін навколишнього середовища та соціальної нерівності, висвітлює рішення щодо кліматичної й екологічної надзвичайної ситуації, а також надихає людей на розумне використання природних ресурсів.

Фотограф-переможець отримає:

 • грошовий приз у розмірі10 000 фунтів стерлінгів і сертифікат про нагороду;
 • інтерв’ю на розвороті журналу «The Environment» установи CIWEM;
 • профіль на платформі WaterBear;
 • статтю на сайті Nikon Europe;
 • тощо.

Нагорода Young Environmental Photographer of the Year

У партнерстві з компанією Nikon ця нагорода представляє найкращі роботи зйомки на екологічну тематику від молодих фотографів віком до 21 року.

Фотограф-переможець отримає:

 • фотокамеру Nikon Z та три об’єктиви від компанії Nikon;
 • профіль на платформі WaterBear;
 • статтю на сайті Nikon Europe;
 • інтерв’ю в журналі «The Environment» установи CIWEM;
 • тощо.
Додаткові призи й можливості привертання до себе уваги вручатимуться в наведених нижче категоріях.

Нагорода від організації Resilient Foundation (The Resilient Award)

Разом з організацією Resilient Foundation ця категорія представляє вплив розповіді за допомогою знімків. Нагороду буде вручено єдиному зображенню, яке демонструє переконливу розповідь, що навчає, поширює надію та надихає на дії.

Організацію Resilient Foundation було засновано у відповідь на відсутність дій щодо швидкої зміни клімату. Вона надає можливість представити могутній вплив натхненних розповідей про найкритичніші проблеми сьогодення.

Навколишнє середовище майбутнього (Environments of the Future)

Ця нагорода представляє хроніку змін навколишнього середовища внаслідок впливу людства й дає змогу зазирнути в наше майбутнє. Фотографії демонструватимуть стійкість людей і навколишнього середовища, що стикаються з труднощами й відповідають на виклики руйнування навколишнього середовища, енергетичної безпеки та збереження наших природних ресурсів.

Міста сталого розвитку (Sustainable Cities)

Ця категорія привертає увагу до нашого побудованого середовища і спільнот, а також тварин, які їх населяють, представляючи інтелектуальні й стійкі міста, транспорт, відходи і зв’язки між природою, суспільством та інфраструктурою. Фотографії охоплюватимуть екологічні рішення з області інженерії, дизайну, матеріалів і конструкцій.

Кліматичні заходи (Climate action)

Ця нагорода досліджує сталий екологічний та економічний розвиток і демонструє людський зв’язок із природним світом, а також наші дії щодо його збереження. Фотографії висвітлюватимуть природну та соціальну цінність навколишнього середовища, доступну чисту енергію й інноваційні підходи до адаптації та пом’якшення наслідків зміни навколишнього середовища.

Вода та безпека (Water and Security)

Вивчаючи складні взаємозв’язки між доступом до чистої води й санітарією, гендерною рівністю та безпекою, ця категорія досліджує наш постійно зростаючий попит на воду й роль рівності в усіх аспектах керування водними ресурсами, від нестачі води до повеней.

Народний вибір (People’s Choice)

Це шанс громадськості проголосувати за найкращу фотографію на екологічну тематику 2021 року. Голосування відбуватиметься онлайн, а єдину нагороду People’s Choice буде вручено улюбленцю з найбільшою кількістю голосів. Переможець приєднається до переможців 2021 року, обраних журі, і його роботу буде представлено на виставці Environmental Photographer of the Year.

Подайте свою найкращу роботу, щоб отримати шанс на перемогу! Відвідайте офіційну сторінку конкурсу Environmental Photographer of the Year тут, щоб отримати докладнішу інформацію про те, як подати заявку.