Nikon Imaging | Україна | Європа

Зйомка морського пейзажу

Море завжди було улюбленим об’єктом для фотографів. Море – це неповторний настрій і відчуття драми на ваших зображеннях, незалежно від того, що ви знімаєте: швидкі хвилі або шовковистий рух води. Коли ви фотографуєте природу, ви зазвичай майже не можете контролювати об’єкти зйомки. Але, фотографуючи морські пейзажі, ви насправді можете контролювати вигляд хвиль на ваших знімках. Щоб дочекатися вдалого моменту для чудового знімка, потрібні спостережливість і терплячість.

Nikon D810, f/6,3, 6 с, ISO 64, AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Коли ви фотографуєте морські пейзажі, пам’ятайте, що узбережжя може іноді бути дуже бурхливим, тому звертайте увагу на своє оточення. Переконайтеся, що ваше обладнання добре захищено від солоної води, піску та погоди. Закривайте об’єктив фільтром. Це захистить об’єктив від подряпання піском. Перш ніж вийти на узбережжя, з’ясуйте припливно-відпливні рухи та діапазон моря, оскільки зміни під час припливу/відпливу можуть вплинути на рух води та стати причиною брижів. Обов’язково перевірте прогноз погоди та будьте обережні, щоб не потрапити в шторм або вітряні погодні умови. Якщо ви знімаєте в темряві, візьміть із собою ліхтарик, щоб знайти дорогу назад.

ПОРАДИ ЩОДО ЗЙОМКИ МОРСЬКИХ ПЕЙЗАЖІВ

Гарна композиція може покращити або зіпсувати знімок. Тут діють ті ж правила, що і для пейзажної зйомки: цікаві елементи на передньому плані, наприклад скелі, пірс або відбиття, допоможуть створити контраст.

Не бійтеся намочити або забруднити ноги. Іноді зйомка з іншого положення або кута може допомогти розповісти більш переконливу історію. Для виразної зйомки пейзажу рекомендуємо використовувати ширококутний об’єктив, наприклад AF-S NIKKOR 24mm f/1.8G ED або AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED. Широка фокусна відстань допоможе передати відчуття грандіозності та величності.

Море можна знімати різними способами. Використовуючи різні значення витримки, ви можете змінювати текстуру води на знімках. Наприклад, на знімках із короткою витримкою 1/500 с море виглядатиме ніби застиглим. Дивлячись на такі знімки, можна відчути його силу. Щоб передати відчуття руху, використовуйте довгу витримку, наприклад 1/2 с, яка дасть змогу відобразити рух води. Якщо встановити значення витримки 1 с або довше, ви отримаєте ефект молока або туману. Цей ефект створює відчуття тиші та спокою на зображенні.

Під час зйомки узбережжя вам захочеться все тримати у фокусі. Використовуйте діафрагму f/8 або менше, щоб у фокус потрапили і передній, і задній план.

Під час зйомки морського пейзажу, використовуючи довгу витримку, чи під час заходу сонця рекомендуємо завжди встановлювати фотокамеру на штатив. Різкість – це головне для зйомки, а штатив допоможе стабільно утримувати фотокамеру та уникнути розмитих знімків. Якщо ви встановили штатив на береговій лінії, обов’язково міцно його закріпіть, щоб він не рухався або не впав через хвилі. Коли знімок зроблено, переконайтеся, що на ньому немає ненавмисного розмиття.

ВИКОРИСТАННЯ ФІЛЬТРІВ

Фільтри не тільки захищають передні елементи об’єктива, вони також можуть покращити якість зображення на знімках.

Для зйомки пейзажів і моря найчастіше використовується нейтральний фільтр із градацією відтінків (GND) та фільтр нейтральної щільності (ND). Фільтри GND зазвичай використовуються в умовах високої контрастності, наприклад, коли небо набагато яскравіше за передній план. Фільтр виправляє різницю освітлення для збалансованої експозиції. Фільтри ND можуть зменшити кількість світла, що входить у камеру. Це дає змогу встановлювати довший час експозиції. Також із цим фільтром можна використовувати більшу діафрагму для меншої глибини різкості.

Немає єдиного правила для зйомки морських пейзажів. Експериментуйте з композицією й налаштуваннями та дочекайтеся правильного моменту.