ПОРАДИ ЩОДО ЗЙОМКИ МОРСЬКИХ ПЕЙЗАЖІВ
Гарна композиція може покращити або зіпсувати знімок. Тут діють ті ж правила, що і для пейзажної зйомки: цікаві елементи на передньому плані, наприклад скелі, пірс або відбиття, допоможуть створити контраст.
Не бійтеся намочити або забруднити ноги. Іноді зйомка з іншого положення або кута може допомогти розповісти більш переконливу історію. Для виразної зйомки пейзажу рекомендуємо використовувати ширококутний об’єктив, наприклад AF-S NIKKOR 24mm f/1.8G ED або AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED. Широка фокусна відстань допоможе передати відчуття грандіозності та величності.
Море можна знімати різними способами. Використовуючи різні значення витримки, ви можете змінювати текстуру води на знімках. Наприклад, на знімках із короткою витримкою 1/500 с море виглядатиме ніби застиглим. Дивлячись на такі знімки, можна відчути його силу. Щоб передати відчуття руху, використовуйте довгу витримку, наприклад 1/2 с, яка дасть змогу відобразити рух води. Якщо встановити значення витримки 1 с або довше, ви отримаєте ефект молока або туману. Цей ефект створює відчуття тиші та спокою на зображенні.
Під час зйомки узбережжя вам захочеться все тримати у фокусі. Використовуйте діафрагму f/8 або менше, щоб у фокус потрапили і передній, і задній план.
Під час зйомки морського пейзажу, використовуючи довгу витримку, чи під час заходу сонця рекомендуємо завжди встановлювати фотокамеру на штатив. Різкість – це головне для зйомки, а штатив допоможе стабільно утримувати фотокамеру та уникнути розмитих знімків. Якщо ви встановили штатив на береговій лінії, обов’язково міцно його закріпіть, щоб він не рухався або не впав через хвилі. Коли знімок зроблено, переконайтеся, що на ньому немає ненавмисного розмиття.