Nikon Imaging | Україна | Європа

Використання вбудованої функції Wi-Fi у фотокамері Nikon

Покрокові інструкції з налаштування

Вибрані цифрові дзеркальні фотокамери та компактні камери COOLPIX від Nikon мають вбудовану функцію Wi-Fi®, завдяки чому ви можете швидко та зручно передавати зображення зі своєї фотокамери з підтримкою Wi-Fi на сумісний смартфон чи планшет і ділитися ними з іншими. Крім того, щоб передати зображення з фотокамери Nikon із підтримкою Wi-Fi, необов’язково бути біля точки доступу Wi-Fi, що дуже зручно. Потрібне з’єднання створюється між фотокамерою та інтелектуальним пристроєм.

Хоча напевно ваш смартфон має функцію зйомки, цифрова фотокамера Nikon, найімовірніше, робить кращі знімки. Якість знімків вища, тому що в цифрових фотокамерах використовуються більші датчики зображення та потужніші системи обробки зображень. Характеристики датчика фотокамери забезпечують вищу роздільну здатність, ширший динамічний діапазон, можливість знімати при поганому освітленні та використовувати високі значення ISO. У результаті якість зображень дуже висока. Цифрові фотокамери Nikon також обладнано чудовими об’єктивами NIKKOR і додатковими функціями та аксесуарами, що дають змогу втілювати всі творчі задуми.

Зображення можна надіслати на сумісний інтелектуальний пристрій, на якому встановлено програму Wireless Mobile Utility (WMU) від Nikon. Ця програма безкоштовна. Її можна знайти в магазинах iTunes Online Store® та Google Play™ для пристроїв Android™.

Фотокамера з високою роздільною здатністю створює файли зображення великого розміру, тому якщо ви плануєте надсилати зображення на інтелектуальний пристрій через Wi-Fi, радимо не знімати з максимальною роздільною здатністю. Що більший розмір файлу, то довше він передаватиметься з фотокамери на пристрій, тому замість формату NEF краще використовувати JPG. Крім того, у форматі JPG fine/великий створюються більші файли, ніж у форматі JPG basic/середній чи малий. Якщо планується переглядати зображення лише в цифровому вигляді, установіть на фотокамері налаштування для записування файлів меншого розміру.

Щоб знімати з вищою роздільною здатністю, налаштуйте програму так, щоб вона завантажувала лише файли рекомендованого чи навіть меншого розміру VGA, записуючи при цьому файли з високою роздільною здатністю на карту пам’яті. Ці налаштування можна встановити в меню параметрів програми.

Дистанційне керування

Ви можете використовувати свій інтелектуальний пристрій як пульт дистанційного керування для зйомки фотографій, щоб, наприклад, потрапити в кадр разом з усією компанією чи навіть встановити фотокамеру в потрібному місці та зняти дику тварину, здалека спустивши затвор, коли вона наблизиться до фотокамери. При цьому ви бачитимете на екрані свого інтелектуального пристрою те саме зображення, що й у видошукачі фотокамери, завдяки чому зможете спустити затвор саме в потрібний момент. (Перегляньте посібник користувача своєї фотокамери, щоб дізнатися, чи має вона таку можливість.)

З цифрової фотокамери Nikon із вбудованою функцією Wi-Fi можна зручно та швидко ділитися знімками з друзями та рідними. Також можна ділитися відеозаписами.

Використання вбудованої функції Wi-Fi у сумісній фотокамері

Щоб скористатися вбудованим модулем Wi-Fi фотокамери Nikon, потрібно завантажити безкоштовну програму Wireless Mobile Utility.

Щоб отримати повний доступ до меню Wi-Fi, потрібно вставити у фотокамеру карту пам’яті.

Використання пристрою Android™

Якщо ви маєте пристрій Android™, завантажте програму з магазину Google Play™ і встановіть її на свій пристрій Android™.

Використання пристрою Apple™

Якщо ви користуєтеся пристроєм iOS, завантажте програму з магазину iTunes Online Store®.

Користувачі пристроїв Android можуть підключити свої пристрої до сумісної фотокамери трьома способами, а користувачі пристроїв iOS – одним.  Цей спосіб підходить і для пристроїв Android™, і для пристроїв iOS: підключіться, вибравши на інтелектуальному пристрої МЕРЕЖУ WI-FI чи SSID сумісної фотокамери. Це найшвидший і найпростіший спосіб, тому що це незашифроване з’єднання.

Користувачі пристроїв Android™ також можуть підключитися через кнопку WPS (Wi-Fi Protected Setup, захищене налаштування Wi-Fi), якщо їхній інтелектуальний пристрій має таку кнопку, або за допомогою введення PIN-коду для WPS. Покрокові інструкції з налаштування цих з’єднань читайте в посібнику користувача своєї фотокамери.

Тепер із програми можна отримати доступ до фотокамери. Коли ви вибираєте в програмі параметр віддаленої зйомки, автоматично запускається режим Live View та зображення з екрана фотокамери відображається на екрані інтелектуального пристрою.

Підключення сумісної фотокамери до інтелектуального пристрою

1. Увімкніть на фотокамері вбудовану функцію Wi-Fi. На новіших моделях є окрема кнопка Wi-Fi (у деяких старіших моделях потрібно вибрати Wi-Fi у меню налаштування).

2. На інтелектуальному пристрої перейдіть до параметрів Wi-Fi і виберіть фотокамеру в списку доступних мереж. Її назва складатиметься зі слова Nikon і набору букв і цифр. Для пристроїв Android: після першого підключення до цієї мережі пристрій автоматично підключатиметься до неї, коли ви вмикатимете на фотокамері функцію Wi-Fi. Для пристроїв iOS: вам потрібно повторювати цю процедуру щоразу, коли хочете встановити бездротовий зв’язок між своїм смартфоном і фотокамерою Nikon.

3. Запустіть програму Wireless Mobile Utility на інтелектуальному пристрої.

З’єднання сумісного пристрою Android™ і фотокамери Nikon із підтримкою NFC

Користувачі смартфонів Android версії 4.0 або вище та фотокамер Nikon із підтримкою функції NFC (Near Field Communication, технологія зв’язку на невеликих відстанях) можуть використовувати цю функцію для з’єднання фотокамери Nikon зі смартфоном і входу в програму.

Для цього просто розмістіть позначку N фотокамери поряд із пристроєм Android, після чого обидва пристрої з’єднаються, і запуститься програма Wireless Mobile Utility. Тепер можна переглядати чи знімати фотографії.