Nikon Imaging | Україна | Європа

26-04-2016

Компанія Nikon оголосила переможців фестивалю Nikon European Film Festival

Гран-прі конкурсу короткометражних фільмів, що проводився за підтримки організації Raindance та під головуванням оскароносного режисера Асіфа Капад’я, здобула стрічка Not a Pizza Order

Амстердам, Нідерланди, 26 квітня 2016 р. Сьогодні компанія Nikon оголосила переможців фестивалю, що проводився за підтримки незалежної кінематографічної організації Raindance та участі володаря премії «Оскар», режисера Асіфа Капад’я. Фільм Not A Pizza Order («Не замовлення піци») французького режисера Сесіль Раґо (Cйcile Ragot) здобув гран-прі. Сесіль отримає фотокамеру Nikon D810 і повністю оплачувану тижневу путівку на Каннський кінофестиваль, що відбудеться в травні 2016 р.

Понад 550 перспективних режисерів короткометражних фільмів з усієї Європи подали заявки на участь у фестивалі Nikon European Film Festival, що проводиться вже другий рік поспіль. Професійні режисери та аматори мали створити короткометражний фільм на тему «Моменти повсякденного життя» тривалістю до 140 секунд, перетворивши буденні моменти в потужний сюжет.

Переможців обрало журі, головою якого був Асіф Капад’я – режисер оскароносної документальної стрічки Amy («Емі»). До складу журі також входили номінант на премію «Еммі», фотограф і режисер Пітер тен Хупен (Pieter ten Hoopen), засновник незалежного кінофестивалю Raindance Еліот Гроув (Elliot Grove) і Дірк Джаспер (Dirk Jasper), представник компанії Nikon Europe.

Фільму Сесіль Раґо Not A Pizza Order було присуджено гран-прі під час останнього засідання журі, що проводилося в Британському інституті кінематографії в Лондоні. Цей потужний фільм про опір насильству в сім’ї вразив усіх членів журі. Перетворивши на перший погляд звичайний дзвінок на захоплюючу історію, режисер отримала нагороду за цікавий сюжет, доповнений високою технічною майстерністю.

Переможцями в інших категоріях стали:
  - Best Narrative (Найкращий сюжет) – Bad Luck («Невезіння») від Мартіна Тобе (Martin Taube), Швеція  
  - Technical Excellence (Технічна вправність) – Evasion («Втеча») від П’єра ле Ґалла (Pierre le Gall), Франція 
  - Best Student Entry (Найкраща робота серед початківців) – Diamondjaw («Діамантова щелепа») від Тормі Торопа (Tormi Torop), Естонія 

Переможцем у номінації People’s Choice (Вибір глядачів), здобувши найбільшу популярність на веб-сайті фестивалю Nikon Film Festival, став фільм At Night They Work («Вони працюють уночі») Еда ван Брюнсхота (Ad van Brunschot) з Нідерландів.

Асіф Капад’я, голова журі кінофестивалю Nikon European Film Festival, коментує: «Відзначені фільми несуть у собі дійсно потужні ідеї та історії. Вони немов переносять глядача в коротку подорож. Особисто на мене фільм Not a Pizza Order справив неймовірно сильне враження. Спочатку здається, що це комедія, але насправді це серйозна робота на дуже важливу тему. Я завжди шукаю фільми, які надовго запам’ятовуються – завдяки образам чи почуттям, які після перегляду закарбовуються в пам’яті. Вважаю, що наші переможці – це чудові стрічки».

Еліот Гроув, засновник організації Raindance і член журі фестивалю Nikon European Film Festival, додає: «Нас вразила висока якість фільмів, які надійшли на конкурс, а особливо – розмаїття тлумачень теми "Моменти повсякденного життя". Як режисер і просто прихильник незалежного кіно, я радий, що компанія Nikon заохочує талановитих режисерів з усієї Європи та світу розвивати свої таланти й винагороджує їх технологіями, які допомагають їм відточувати майстерність».

Сесіль Раґо, цьогорічний володар гран-прі, заявила: «Ця нагорода – чудовий стимул і далі створювати фільми. Я дуже вдячна членам журі. Я створюю фільми, сподіваючись, що вони матимуть вплив на життя людей чи їхній світогляд, і ця нагорода означає, що в мене є можливість реалізувати ці сподівання».

Категорії та нагороди

Володар гран-прі отримає фотокамеру Nikon D810. Крім того, він отримає повністю оплачувану тижневу путівку на Каннський кінофестиваль, що відбудеться в травні 2016 р., і відвідає його як почесний гість Raindance.

Два переможці в категоріях Best Narrative і Technical Excellence отримають фотокамери Nikon D750 і грошову нагороду в розмірі 3000 євро. Учасник, що буде визнаний переможцем у категорії Best Student Entry, отримає фотокамеру Nikon D750 і грошову нагороду в розмірі 2000 євро. Переможець у категорії People’s Choice отримає фотокамеру Nikon D750.

Інші новини