• Nikon Imaging
  • |
  • Україна
  • |
  • Європа

02-06-2021

Розкрийте красу, яку можна побачити завдяки першим макрооб’єктивам серії Z

Амстердам, Нідерланди, 2 червня 2021 року. Сьогодні Nikon представляє два перші макрооб’єктиви, що приєднуються до сімейства Nikon Z. На подив легкий NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S – професійний макрооб’єктив серії S, здатний надзвичайно реалістично відтворювати глибину та дрібні деталі. NIKKOR Z MC 50mm f/2.8 – компактний, легкий і універсальний об’єктив, який ідеально підходить для початківців у сфері макрофотографії, які хочуть знімати яскраві великі плани.

Завдяки коефіцієнту репродукції 1 : 1, бездоганному фокусуванню та чудовим можливостям відтворення, професійний об’єктив NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S є справжнім майстром зйомки в натуральну величину. Його кут огляду середньофокусного телеоб’єктива оптимізовано для макрозйомки фотографій або відео, що також робить цей об’єктив вражаючим інструментом для створення деталізованих портретів із неймовірними різкістю, контрастом і боке. Завдяки точному та гнучкому керуванню фотографи можуть змінювати напрям фокусування цього об’єктива, що є перевагою в разі змішаних умов роботи.

Новий об’єктив NIKKOR Z MC 50mm f/2.8 чудово підходить для прогулянок і здатний виявити красу навіть у звичайних об’єктах. Фотографи можуть легко знімати надзвичайно різкі макрозображення в натуральну величину (1 : 1) та ефектні великі плани дрібних об’єктів і деталей – від привабливих фотографій їжі до чарівних знімків квітів. Фокусування швидке й чітке, навіть коли передня частина цього макрооб’єктива перебуває на відстані від об’єкта лише 5,6 см! Також можна використовувати переваги класичної фокусної відстані 50 мм і природної перспективи, щоб знімати що завгодно – від портретів до вуличних сцен.

Дірк Яспер (Dirk Jasper), менеджер із продукції компанії Nikon Europe, зазначає: «Довгоочікуваний макрооб’єктив із фокусною відстанню 105 мм дає змогу отримувати дивовижно гарні результати макрозйомки із системою Z та є ідеальним варіантом як для професіоналів, так і для аматорів макрозйомки. Його менша й доступніша за ціною версія також може багато чим похвалитися: новий макрооб’єктив із фокусною відстанню 50 мм ідеально підходить для тих, хто хоче почати знімати справжні макрозображення. А якщо ви шукаєте універсальний об’єктив із фокусною відстанню 50 мм, який також дасть можливість знімати неймовірні великі плани, то це саме те, що вам потрібно».

#CreateYourLight: практичне знайомство з NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S

Донна Краус (Donna Crous), фуд-фотограф і амбасадор Nikon Europe, зазначає: «Мені пощастило попрацювати з новим макрооб’єктивом NIKKOR Z 105 мм під час зйомок для кампанії Create Your Light із Nikon. Мене абсолютно вразили результати зйомки, особливо в умовах слабкого освітлення. Безумовно, він має стати основним об’єктивом для будь-якого фуд-фотографа, який цінує малу глибину різкості, швидкість фокусування й гарне боке, адже всі ми любимо ці чудові світлові кульки боке!»

Основні характеристики: NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S

Професійний середньофокусний телеоб’єктив для макрозйомки з діафрагмою f/2,8: оптична конструкція серії S нового покоління. Плавна й безшумна система змішаного фокусування.
Реалістичні зображення з вражаючим відчуттям глибини: широкий байонет Z і 9-пелюсткова заокруглена фіксована діафрагма f/2,8 забезпечують природне боке ідеально круглої форми.
Швидке й бездоганне фокусування: відмінна різкість на всіх відстанях – від великого плану до нескінченності. Різке зменшення кольорових окантовок дає змогу системі АФ знаходити фокус із неймовірною швидкістю й точністю.
Витончена чіткість: покриття ARNEO проти відблисків і нанокристалічне покриття від Nikon успішно усувають ореоли й відблиски. Вбудована система зменшення вібрацій (VR) об’єктива в поєднанні з системою VR фотокамери дає змогу отримувати різкі знімки під час зйомки з рук навіть в умовах слабкого освітлення. 
Точність великого плану: мінімальна дистанція фокусування становить лише 0,29 м, а обмежувач АФ дає змогу швидко отримувати зображення об’єктів на відстані 0,29–0,50 м. У режимі ручного фокусування (MF) можна налаштувати кут повороту кільця фокусування так, як вам зручніше.
Відео в режимі макрозйомки: безшумне АФ, плавне й точне регулювання діафрагми. Ефект «дихання» фокуса практично відсутній, тому можна зміщувати фокус без впливу на кут огляду кадру.
Універсальний підхід Nikon: на цьому об’єктиві можна легко змінювати напрям фокусування¹. Також із ним можна використовувати такі самі накручувані фільтри діаметром 62 мм, що й із визнаним об’єктивом AF-S Micro-NIKKOR 105 мм.
Створений для роботи: повна герметизація байонета й усіх рухомих частин об’єктива забезпечує надійний захист від пилу й вологи. Фторований покрив від Nikon відштовхує воду, пил і бруд.²

Основні характеристики: NIKKOR Z MC 50mm f/2.8

Дивовижні макрознімки: маркування на об’єктиві чітко вказують коефіцієнт збільшення під час зйомки: 1 : 4, 1 : 2 або 1 : 1 (у натуральну величину).
Надзвичайні знімки щодня: скористайтеся перевагами класичної фокусної відстані 50 мм і природної перспективи, щоб знімати що завгодно – від портретів до вуличних сцен.
Ідеальна різкість великих планів: мінімальна дистанція фокусування лише 0,16 м дає змогу отримати різкий фокус, навіть якщо передня частина цього макрооб’єктива віддалена від об’єкта зйомки лише на 5,6 см! Вбудована у фотокамеру технологія VR забезпечує стабілізацію зображень.
Виділіть об’єкт зйомки: відмінні оптичні характеристики й 9-пелюсткова заокруглена діафрагма f/2,8 забезпечують ефектне боке.
Перемикач меж фокусування: завдяки перемикачу меж АФ об’єктив може швидше фокусуватися на об’єктах на відстані 0,16–0,30 м.
Компактний і легкий: цим об’єктивом легко користуватися, він чудово поєднується з як із повнокадровими фотокамерами серії Z, так і з фотокамерами формату DX.
75 мм з обтинанням DX: у разі використання з бездзеркальною фотокамерою формату DX серії Z цей об’єктив забезпечує кут огляду 75 мм. Відмінно підходить для портретів або більшого обтинання дрібних об’єктів під час макрозйомки.
Точне й легке керування: регулюйте діафрагму, чутливість ISO й інші параметри за допомогою безшумного кільця керування. Миттєво перемикайтеся між ручним фокусування та автофокусуванням через об’єктив.
Захисне покриття: фторований покрив Nikon захищає передню частину об’єктива й дає змогу легко протирати поверхню. Ідеальний інструмент для творчої зйомки просто неба.

¹ У разі використання з фотокамерами Nikon Z, випущеними в жовтні 2020 року або пізніше.
² Не гарантується, що об’єктив буде стійким до пилу та потрапляння крапель води в будь-яких ситуаціях і за будь-яких умов.

Інші новини