Nikon Imaging | Україна | Європа

Потап

Потап (Олексій Потапенко)

Потап (Олексій Потапенко) – один з найпопулярніших і разом з тим найзагадковіших представників українського шоу-бізнесу. Співак і продюсер, тренер телевізійних проектів, де беруть участь і дорослі, і діти –  він скрізь і завжди різний.

Потап вміє епатувати й дивувати. Та ті, хто спілкувались з ним поза сценою, відзначають його як уважну і справедливу людину, котра завжди намагається розібратися у будь-якій ситуації. Дует «Потап і Настя» за останні 10 років став одним з найуспішніших проектів українського шоу-бізнесу, а продюсерський центр Потапа та Ірини Горової «MOZGI Entertainment» вже декілька років –  кращий у країні.

Потап цікавиться фотографію, оскільки для нього це спосіб виявити ще одну грань своєї творчої натури та пізнати світ.

- Потапе, ви любите фотографувати?
- Так, з самого дитинства захоплювався фотографією, навіть займався цим професійно. У мене було декілька камер, у тому числі Nikon. І мені дуже подобалось робити знімки та самостійно проявляти плівку! Фотографію сприймаю як особливий прояв творчості.

- Як готуєтесь до фотосесій: все вирішує ПР-команда, чи ви самі продумуєте імідж?
- Я люблю фотографувати, та не люблю фотографуватися! Однак фотосесії – невід’ємна частина роботи кожного артиста, і цей процес завжди по-різному вибудовується. Образ залежить від поставленої задачі:  іноді потрібно бути просто добре одягненим, а іноді важлива кожна деталь.Тоді підготовка до зйомки  може займати декілька тижнів. Коли на це буде час, мені б хотілося самостійно розробити концепцію, наприклад,  арт-хаусної фотосессії.

- Потапе, ви любите фотографувати?
- Так, з самого дитинства захоплювався фотографією, навіть займався цим професійно. У мене було декілька камер, у тому числі Nikon. І мені дуже подобалось робити знімки та самостійно проявляти плівку! Фотографію сприймаю як особливий прояв творчості.

- Як готуєтесь до фотосесій: все вирішує ПР-команда, чи ви самі продумуєте імідж?
- Я люблю фотографувати, та не люблю фотографуватися! Однак фотосесії – невід’ємна частина роботи кожного артиста, і цей процес завжди по-різному вибудовується. Образ залежить від поставленої задачі:  іноді потрібно бути просто добре одягненим, а іноді важлива кожна деталь.Тоді підготовка до зйомки  може займати декілька тижнів. Коли на це буде час, мені б хотілося самостійно розробити концепцію, наприклад,  арт-хаусної фотосессії.

- Як вам сподобалась наша камера Nikon 1J5?
- Камера стильна і дуже компактна, її вельми зручно брати з собою у подорожі! Коли береш її до рук,  відчуваєш себе справжнім професійним фотографом – одразу хочеться творити! Можливо, найближчим часом навіть знімемо декілька відеороликів для блогу «Потапа і Насті», які потім опублікуємо на нашому офіційному YouTube-каналі.

- Що ви найбільше цінуєте в роботі фотографа?
- Швидкість і легкість. З українських фотографів з цим на відмінно справляється Соня Плакідюк. Ми неодноразово працювали разом, і вона ніколи мене довго не «мучить» та вміє створити розслаблену атмосферу під час зйомки.

- Чи любите фотографувати під час подорожей?
- Звісно, кому це не подобається?! Особливо в еру розквіту соціальних мереж, коли  кожен хоче  поділитися своїми враженнями від подорожі. Однак я не роблю безліч знімків, намагаюся відчувати всю красу душею і запам’ятовувати моменти своїми очима.

- Чи є у вас улюблені країни та міста?
- Це планета Земля, якою я подорожую.

- У вас дуже щільний графік – як все встигаєте?
- Мені дуже пощастило у тому, що всі сфери життя приносять величезне задоволення! Непросто встигати скрізь, але якщо хочеш зробити щось велике, ти повинен кожен день йти до своїх цілей, повністю віддаючись роботі. До того ж, у мене крута команда, дружна і професійна!

- Ким мріяли стати в дитинстві?
- Відомим hip-hop виконавцем, роз’їжджати містом у шортах на крутому джипі. Мрії здійснюються! (Посміхається)

- Ви були в багатьох країнах – чи погоджуєтесь, що українки найкрасивіші?
- Я б навіть додав: в Україні найкрасивіші жінки, які готують найсмачнішу їжу!

- Як гадаєте, в чому секрет шаленої популярності вашого дуету «Потап і Настя»?
- Ми любимо людей, для котрих співаємо. І вони відповідають нам взаємністю вже понад 10 років. Тільки уявити, що на нашій творчості виросло кілька поколінь! «Потап і Настя» – дві суперзірки, дві сильні особистості, які постійно розвиваються та йдуть вперед. Ми кайфуємо від музики і сцени – у цьому весь секрет.

- Як ставитесь до соцмереж – чи багато вони займають вашого часу?
- Намагаюся обмежувати їх використання –  бо вони займають занадто багато часу, який можна витратити на більш приємні та продуктивні заняття:  спілкування з сином, роботу над новим піснями або спорт.

- Чи знаходите час на книжки – електронні або паперові? Що цікавого прочитали останнім часом?
- Віддаю перевагу аналоговим носіям, тому люблю паперові книжки і пишу тексти пісень від руки. Зараз читаю роман британської письменниці Поли Гоукінз «The girl on the train» англійською мовою, а з українських творів мені подобаються історії про пригоди гетьманів.

- Щоб найперше показали у рідному Києві, якби до вас приїхали гості з-за кордону?
- До мене часто приїжджають в гості друзі з різних країн, і програма наших прогулянок містом стандартно-екскурсійна. Як можна оминути гордість столиці –  Києво-Печерську Лавру або монументальну Батьківщину-Мати. Взагалі, Київ – багатогранне місто, і кожного разу на нього можна дивитися з нового боку. Наприклад, за останні роки в столиці з’явилась велика кількість цікавих гастрономічних місць, а їжа – це теж частина культури міста, яка варта уваги. Наш MOZGI Bar&Shop  знаходиться у самому центрі і дуже популярний серед  місцевих мешканців і туристів з різних країн.

- Які куточки Києва, на вашу думку, цікаві для фотографування?
- Вважаю, що кожен куточок, на якому затримується око фотографа, гідний для знімка.

- Повертаючись до творчості, хочу запитати: чи доводилось вам чимось жертвувати заради кар'єри?
- Найбільше – часом і увагою, які я міг би приділити рідним і близьким. Постійно вчуся йти на компроміс  і встигати зробити якомога більше і для роботи, і для сім'ї.

- Що цінуєте в жінках?
- Будь-яка жінка – вже красуня, лише тому, що вона жінка. І я це кажу «на том основании, что я – мужчина». Жінка – це подарунок долі, це неймовірна половинка чоловіка.

- А що вважаєте ознакою чоловічої сили?
- Чоловіча сила – у вмінні любити жінку. Сила чоловіка – це його життєвий досвід та почуття гумору, адже ситуації можуть бути різними і воно завжди виручає. Справжній чоловік -  «голова зграї», мисливець і годувальник.

- Зараз ви на вершині слави та успіху, які означають зараз і матеріальні блага? А пригадуєте перші зароблені гроші?
- Перші гроші заробив, допомагаючи батькові будувати нашу дачу. Отримав невеличку «платню» і  купив собі крутий яскраво-салатовий рюкзак. З величезною гордістю дивився на мозолясті руки і неймовірно радів, що ніхто інший у школі не має такого рюкзака. Тим паче, самостійно придбаного на чесно зароблені гроші.
Як мовив Ошо: «Коли туфлі не тиснуть, про ноги забувають; коли пояс не тисне, про живіт забувають». Так можна сказати і про успіх, статки: коли їх досить, про них забуваєш і думаєш про щось інше, більш важливе.

- Що для вас є цінним?
- Крапля роси на вранішній квітці набагато дорожча за діамант!

- Які людські якості важливі, на вашу думку, у творчості?
-  Терпіння - найголовніше якість! І, звичайно, часто допомагає почуття гумору.

- Ви ризикова людина?
- У будь-якому бізнесі, а тим більше пов'язаному з творчістю, завжди є певний ризик. Не буду казати, що ми випадково стали успішними. Дійсно, старт був крутий – у 2007 році ми, зовсім молодий дует, стали переможцями на Всеукраїнському конкурсі «5 звезд».
Утім, щоб так багато років поспіль бути бажаними для публіки недостатньо однієї перемоги, або одного хіта, навіть мега-хіта. Гадаю, секрет нашої популярності полягає в тому, що я знаю, чого хоче публіка і як здивувати слухачів. Починаючи з написання тексту, музики й закінчуючи монтажем кліпу та підбором костюмів для виконання пісні – все до найдрібніших деталей.

- Як змінилися ваші відчуття на сцені в дуеті «Потап і Настя» за ці 10 років?
 - 10 років для артиста – це ціла епоха! Стає іншим підхід до себе і до вираження своєї творчості, змінюються відносини всередині колективу. Раніше ми з Настею боролися за ролі, та останні чотири роки дует «Потап і Настя» перебуває в єднанні. Напевне, ми зловили якийсь «дзен». Кожен вихід на сцену відчувається як перший і одночасно як останній! Кожної миті ми ділимося зі слухачами теплом і любов'ю. Раді, що зал відповідає нам взаємністю.
Кожен з нас також має свої проекти: Настя веде спортивний відео-блог, я беру участь у телевізійних проектах. Ми постійно розвиваємось  і це чудово.

- Невже не було форс-мажорів у спілкуванні?
- За гороскопом ми обоє Тільці, тому можемо трішки «бодатися»: Настя може грюкнути дверима, я –  годинами мовчати. Та за роки ми навчилися долати все. Яких тільки бажань і думок не виникало – в тому числі, розійтися, але кожен раз не виходило. Коли відчуваєш любов і відданість шанувальників, з’являються нові сили і бажання йти вперед!

- Вам відома «зіркова хвороба»?
- Гадаю, вона трішки знайома кожному артисту. Та, на мою думку, музикант не повинен вважати себе «зіркою»: якщо мати таке самовідчуття, легендарними «Золотими Китами»  точно не станеш. Тому ми всі ці роки женемо зірковість геть і залишаємося, в першу чергу, нормальними людьми.

- Чи можлива дружба у зіркових колах?
- Можлива. Я вже багато років по справжньому дружу з телеведучим Юрієм Горбуновим. Серед друзів можу також назвати Віру Брежнєву.

- Що найбільше запам’ятовується у мега-турах?
- Запам'ятовується кожен концерт, особливо коли «переаншлаги», коли доводиться організовувати додаткові місця, бо бажаючих потрапити на виступ набагато більше. У такі моменти ми розуміємо, що означає народна любов! Велику увагу ми приділяємо нашим маленьким слухачам: намагаємося не тільки запрошувати їх на наші концерти, а й відвідувати інтернати, дитячі будинки, лікарні у містах, куди приїжджаємо з виступами.

- Потапе, зараз на сцені – ви такий собі розбишака. А яким було ваше дитинство?
- Я виріс в дуже інтелігентній та начитаній родині, мої батьки – професійні спортсмени, котрі завойовували престижні місця на всесоюзних змаганнях.  Та  мене чомусь дуже приваблювали такі собі робочі райони, квартальчики. Саме в такому районі недалеко від ДВРЗ на Дарниці потім зняв свій кліп "На районе". На районі було все – і бійки, і разбірки, і просто веселе життя.

- Вчителі не скаржилися?
- «Англічанка», тобто вчителька англійської мови часом сердилась на мене за мою вимову (сміється). Я доводив, що може бути інше звучання слів, адже слухав реп і запам’ятовував слова, фрази, а потім повторював їх на уроках. Ми сперечалися, та на уроках було цікаво. Тоді взагалі був особливий час: я з батьками жив у одному місці, навчався у другому, тренувався у третьому. І  зараз навіть не знаю, як  скрізь встигав. У мене не було часу тинятися, а у вільну хвилину я любив пограти в баскетбол. У старших класах навчився грати на гітарі й записав свій перший зухвалий хіт про однокласників та вчителів (сміється).

І врешті: чи можете пригадати найзахопливіший пейзаж (споруду і т.п.), яку ви сфотографували  під час подорожей?
- Під час весняної відпустки з сином я іншими очима подивився на Париж, в якому неодноразово бував. Щоранку під час пробіжки я робив фото на тлі найпопулярніших пам’яток міста! Взагалі, кожен день подорожі був наповнений такою кількістю вражень, що все не запам’ятаєш! У мене є таке особливе місце і в рідному Києві: біля метро Олімпійська розташована будівля, яка обвита виноградом , кожну пору року він змінює свій колір і, проходячи повз, я завжди його  фотографую.

Три книги від Потапа, які він радить прочитати
Венди Сузуки. «Странная девочка, которая влюбилась в мозг». Как знание нейробиологии помогает стать привлекательней, счастливее, лучше. 

Ицхак Пинтосевич. «Влияй!  7 заповедей лидера. 

Роберт Пирсиг. «Дзен и искусство ухода за мотоциклом».  

Спілкувалася Таліна Гончарова
Компанія Nikon дякує Потапу  за надані фото