• Nikon Imaging
  • |
  • Україна
  • |
  • Європа

19-06-2018

Look Deeper: компанія Nikon і фотограф Томас Сентпетері спускаються під поверхню популярних серед туристів місць Європи

Нова серія зображень, знятих об’єктивами NIKKOR форматів FX і DX, показує, як виглядають популярні туристичні напрямки над землею й під землею.

Амстердам, Нідерланди, 19 червня 2018 р. В ексклюзивній серії знімків, представленій сьогодні компанією Nikon, фотограф Томас Сентпетері (Tomas Sentpetery) зазирає вглиб, відкриваючи незвичні ракурси популярних туристичних напрямків Європи й показуючи їх як над поверхнею землі, так і під нею.

На думку Томаса, кожне місце таїть у собі набагато більше, ніж видно на перший погляд. Він відвідав п’ять куточків Європи, що приваблюють численних мандрівників, а саме Лондон, Париж, Краків, Неаполь і південне узбережжя Іспанії, щоб створити оригінальну серію зображень у жанрі туристичної фотографії. Озброївшись різноманітними фотокамерами й об’єктивами NIKKOR форматів FX та DX, він дослідив і сфотографував незвичайні місцини, що ховаються за добре знайомими краєвидами. Від покинутих колій лондонського метро до приголомшливих соляних копалень міста Велички поблизу Кракова, а також Барріо-де-Куевас в Іспанії – найбільшого в Європі печерного комплексу, що є пам’яткою доісторичної епохи, – ці знімки показують, що навіть у добре відомих туристичних центрах є маловідомі куточки, з якими варто познайомитися. Повну серію зображень можна переглянути тут.

Біг-Бен і покинута станція лондонського метро Олдвіч.
Зображення, зняте на поверхні: A F-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR
Зображення, зняте під землею: AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED

Старовинний тунель Бурбонів тягнеться під вулицями Неаполя.
Зображення, зняте на поверхні: AF-S DX NIKKOR 10-24mm f/3.5-4.5G ED
Зображення, зняте під землею: AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR

Старовинні міста, розмаїття культур і всесвітньо відомі пам’ятки – усе це робить Європу справжнім раєм для туристів, а також для фотографів, що знімають подорожі. Проте Томасові цього було замало. Він вирішив скористатись об’єктивами NIKKOR формату DX на фотокамері Nikon D7500, щоб показати популярні туристичні напрямки Європи «на поверхні»*, і об’єктивами NIKKOR формату FX на флагманській фотокамері Nikon D850, щоб зазирнути вглиб.

Територія Барріо-де-Куевас у муніципалітеті Гуадіс (Іспанія), де знаходиться найбільший у Європі печерний комплекс
Зображення, зняте на поверхні: AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VR
Зображення, зняте під землею: AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR

На одній із площ Кракова та в соляних копальнях Велички, розташованих поблизу міста
Зображення, зняте на поверхні: AF-S DX NIKKOR 10-24mm f/3.5-4.5G ED
Зображення, зняте під землею: AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED

Коментуючи проект, Томас Сентпетері сказав: «Нас оточують дивовижні таємничі світи, і мені хотілося показати, що популярні туристичні напрямки приховують у собі чимало несподіванок. Не шкодуйте часу на вивчення місця майбутньої подорожі та не бійтеся зазирати вглиб. Жага пригод і належний комплект обладнання – це все, що необхідно для зйомки неповторних зображень під час подорожі».
 
Для зйомки Томас використовував таке обладнання:
• Nikon D850 – найновіша фотокамера формату FX, що забезпечує бездоганне поєднання високих показників роздільної здатності, швидкості та світлочутливості. Її 45-мегапіксельний датчик дає змогу записувати чіткі й різкі зображення з високою деталізацією, що чудово відтворюють навіть найтонші текстури. А діапазон чутливості ISO від 64 до 25 600 одиниць чудово підходить для збереження реалістичних кольорів за умов недостатнього освітлення, що є особливо цінним під час зйомки похмурих підземних світів.
• Nikon D7500 – цю легку фотокамеру, створену спеціально для вибагливих шукачів пригод, обладнано 20,9-мегапіксельним датчиком формату DX, що забезпечує широкий динамічний діапазон, і тонким монітором вертикального нахилу, який дає змогу фокусуватися та знімати з найскладніших ракурсів. Завдяки діапазону чутливості ISO з можливістю розширення до 1 640 000 одиниць фотокамера Nikon D7500 також дає можливість знімати будь-які сюжети під час подорожей, з максимальною ефективністю використовуючи наявне освітлення.

Об’єктиви формату FX:
• AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED – цей надзвичайно світлосильний ширококутний об’єктив забезпечує найкращі показники різкості на всіх ділянках зображення, не поступаючись еквівалентним об’єктивам із фіксованою фокусною відстанню. Цей об’єктив має широку діафрагму, а також нанокристалічне покриття, яке зменшує появу ореолів і відблисків, а отже він без проблем пристосовується до будь-яких умов зйомки під час подорожей.
• AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR – найпопулярніший професійний об’єктив у лінійці NIKKOR. Цей універсальний ширококутний об’єктив гарантує виняткову якість результатів зйомки в умовах недостатнього освітлення й однорідну експозицію в усьому діапазоні фокусних відстаней. У найскладніших умовах, які можуть трапитися в дорозі, фторований покрив на передньому й задньому елементах об’єктива забезпечує захист від води, пилу та бруду.
• AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED – цей легкий і універсальний об’єктив із фіксованою фокусною відстанню є незамінним для творчих фотографів, які прагнуть підкреслити перспективу й продемонструвати нестандартну точку зору. Завдяки фокусній відстані 20 мм, що забезпечує надширокий кут огляду, великій максимальній діафрагмі f/1,8 і невеликим розмірам цей об’єктив завжди виявляється на висоті в найскладніших умовах, наприклад під час зйомки в обмежених приміщеннях або репортажної зйомки.

Об’єктиви формату DX:
• AF-S DX NIKKOR 10-24mm f/3.5-4.5G ED – надширококутний об’єктив із 2,4-кратним масштабуванням і високоякісною оптичною конструкцією, що створює зображення з винятковою роздільною здатністю, високою контрастністю й мінімальним спотворенням. Цей об’єктив є незамінним помічником під час подорожей, оскільки він ідеально підходить для зйомки пейзажів, підкреслення перспективи та фотографування в обмеженому просторі.
• AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VR – незамінний об’єктив для піших прогулянок, який стане в пригоді фотографам, які прагнуть зняти ідеальний краєвид. Його легкий корпус, велика діафрагма f/2,8–4 та система зменшення вібрацій дають змогу легко виконувати зйомку з рук.
• AF-S DX NIKKOR 18-300mm f/3.5-6.3G ED VR – потужний об’єктив зі змінною фокусною відстанню та 16,7-кратним масштабуванням, що сягає положення супертелефото, ідеально підходить для туристичної фотографії. Цей універсальний об’єктив відрізняється компактним корпусом без погіршення якості зображення й має зручний перемикач блокування масштабування, який захищає об’єктив, коли ви в дорозі.

­­­­Насамкінець Томас зазначив: «Об’єктиви, які я використовував, дали мені можливість легко впоратися з найскладнішими умовами зйомки, де б я не знімав – у темному обмеженому просторі чи на широкій, відкритій місцевості, сповненій контрасту. Цей проект демонструє важливість вибору об’єктива відповідно до творчого задуму й показує, що не треба боятися шукати приховану красу в кожній місцині».

Фотографи, яких надихнула серія «Look Deeper» і котрі бажають поекспериментувати та вдосконалити свої навички в жанрі туристичної фотографії, можуть скористатися акцією з повернення коштів для придбання фотокамери Nikon D7500 та об’єктивів NIKKOR, які використовував Томас.

*Зображення лондонської вежі Біг-Бен знято за допомогою фотокамери Nikon D800 та об’єктива AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED

Про Томаса Сентпетері

Томас Сентпетері народився в Словаччині, а зараз мешкає в Лондоні. Він є досвідченим фотографом, який працює в жанрах пейзажної й портретної зйомки. Його яскравий стиль знайшов вираження в знімках відомих архітектурних пам’яток Лондона на фоні видовищного неба. Також Томас багато подорожує країнами Європи та захоплюється пошуком прихованих і маловідомих місць. Томас сподівається, що його остання серія зображень зацікавить фотографів, які працюють у жанрі туристичної фотографії, і заохотить їх зазирати вглиб тих місць, які вони відвідають у своїх майбутніх подорожах.

Щоб отримати додаткову інформацію про відзначені нагородами вироби Nikon, завітайте на сайт www.europe-nikon.com

Інші новини