• Nikon Imaging
  • |
  • Україна
  • |
  • Європа

23-08-2018

AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR – новий супертелеоб’єктив, сумісний із фотокамерами Nikon формату FX від компанії Nikon

Виняткова свобода руху, простота ручної супертелефотозйомки, вражаючі оптичні характеристики та функціональність

Амстердам, Нідерланди, 23 серпня 2008 р. Компанія Nikon із радістю повідомляє про випуск супертелеоб’єктива AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR, сумісного з цифровими дзеркальними фотокамерами Nikon формату FX.

AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR – потужний супертелеоб’єктив, сумісний із фотокамерами формату FX, що підтримує фокусну відстань 500 мм. Використання фазової лінзи Френеля (PF) дало змогу значно зменшити розмір і вагу об’єктива, тому ручна супертелефотозйомка з ним легка та приємна.

Розмір цього об’єктива значно зменшено, максимальний діаметр становить 106 мм, а довжина – 237 мм. Вага об’єктива – близько 1460 г (приблизно таку ж вагу має AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8E FL ED VR), тоді як інші об’єктиви з фокусною відстанню 500 мм зазвичай важать понад 3000 г. Об’єктив AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR має стійкість до пилу та потрапляння крапель води, що разом із фторованим покривом, нанесеним на передню лінзу об’єктива, забезпечує виняткову свободу руху під час зйомки.

Одна фазова лінза Френеля (PF) і три елементи зі скла з наднизькою дисперсією (ED) забезпечують надзвичайно різке та детальне відтворення, сумісне з багатопіксельними цифровими фотокамерами. Крім того, матеріали нової лінзи PF, розробленої Nikon, ефективно зменшують відблиск від елемента PF (дифракцію). А синергетичні ефекти технологій покриття від Nikon, як-от нанокристалічне покриття, яке дуже ефективно попереджає ореоли та відблиски, забезпечують вам надзвичайно чіткі зображення.

Вагу елементів об’єктива в групі фокусування було зменшено, і це дало змогу прискорити автофокусування. Об’єктив AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR також оснащений механізмом VR, який забезпечує корекцію тремтіння фотокамери, еквівалентну збільшенню витримки на 4,0 ступеня*. Крім того, у цьому об’єктиві застосовується режим SPORT VR. Завдяки стабілізації зображення у видошукачі режим SPORT особливо ефективний при зйомці об’єктів, які рухаються швидко й непередбачувано, як-от дикі птахи, у сюжетах на кшталт спортивних подій, а також під час запису відео.

Крім того, сьогодні було представлено адаптер байонета FTZ, який дасть змогу використовувати об’єктив із бездзеркальними фотокамерами з байонетом Z, а користувачі оцінять усі переваги супертелефотозйомки з фокусною відстанню 500 мм у виконанні надкомпактної системи.

Компанія Nikon також планує випуск візира з точкою DF-M1 (постачається окремо) – дуже корисного аксесуара для супертелефотозйомки. Оскільки при супертелефотозйомці поле зору видошукача дуже вузьке, об’єкт може легко зникнути з нього. Цей аксесуар допомагає відстежувати бажаний об’єкт зйомки, навіть якщо він рухається несподівано.

Застосування лінзи PF дало змогу створити менший і легший об’єктив для зйомки навіть у місцях, де виникали складнощі з попередніми супертелеоб’єктивами. Завдяки меншому розміру й вазі цим об’єктивом із легкістю можна знімати навіть вручну, без штатива. AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR значно розширює можливості супертелефотозйомки, поєднуючи найвищу ефективність із компактним розміром і незначною вагою.

Основні характеристики

- Використання фазової лінзи Френеля (PF) дало змогу зробити об’єктив значно меншим і легшим.
- Стійкість до пилу та потрапляння крапель води, а також застосування фторованого покриву Nikon забезпечують надійний захист від пилу, крапель води, жиру та бруду.
- Надсучасна оптика з однією фазовою лінзою Френеля (PF) і трьома елементами з наднизькою дисперсією (ED) забезпечують надзвичайно різке та детальне відтворення, сумісне з багатопіксельними цифровими фотокамерами.
- Оптичні характеристики не погіршуються за використання телеконвертора TC-14E III AF-S.
- Матеріали, що використовуються в новій лінзі PF, ефективно попереджають відблиск від лінзи PF (дифракцію).
- Ефективне зменшення ореолів і відблисків завдяки нанокристалічному покриттю забезпечує чіткі зображення.
- Вагу елементів об’єктива в групі фокусування було зменшено, що дало змогу прискорити автофокусування.
- Об’єктив оснащений механізмом VR, який забезпечує корекцію тремтіння фотокамери, еквівалентну збільшенню витримки на 4,0 ступеня*.
- Механізм VR має два режими: NORMAL і SPORT.
- Механізм електромагнітної діафрагми забезпечує надзвичайно точне керування діафрагмою.

* Вимірювання проведено згідно зі стандартами CIPA в режимі NORMAL за використання цифрової дзеркальної фотокамери, оснащеної повнокадровим датчиком зображення, еквівалентним 35-мм плівкового формату.

Інші новини