Nikon Imaging | Україна | Європа

27-07-2016

Загальна кількість виготовлених об’єктивів NIKKOR для фотокамер зі змінними об’єктивами сягнула 100 мільйонів

Амстердам, Нідерланди, 27 липня 2016 р. Корпорація Nikon рада оголосити, що в червні 2016 р. загальна кількість виготовлених об’єктивів NIKKOR№ для фотокамер Nikon зі змінними об’єктивами сягнула позначки 100 мільйонів.

Історія NIKKOR, бренду фотооб’єктивів компанії Nikon, почалася в 1932 р., коли компанія, яка в той час носила назву Nippon Kogaku K.K., зареєструвала торговельну марку NIKKOR. А вже в 1933 р. вона випустила об’єктиви Aero-Nikkor для повітряної фотозйомки. У 1959 р. компанія Nikon випустила дзеркальну фотокамеру з одним об’єктивом Nikon F, а також перші об’єктиви NIKKOR для таких фотокамер, зокрема Nikkor-S Auto 5cm f/2.

Назву NIKKOR утворено додаванням літери «R» (звичайна в ті часи практика утворення назв для фотооб’єктивів) до слова Nikko – латинізованого скорочення від первинної назви компанії Nippon Kogaku K.K.

Лінійка об’єктивів NIKKOR від компанії Nikon наразі налічує більше 90 типів. До цієї лінійки входять об’єктиви з фіксованою фокусною відстанню (найпоширеніші), зокрема надширококутні й супертелефото, об’єктиви типу «риб’яче око», об’єктиви зі змінною фокусною відстанню, мікрооб’єктиви, об’єктиви PC-E, які використовуються в різноманітних галузях, а також об’єктиви 1 NIKKOR для розширених фотокамер зі змінними об’єктивами.

Байонет F від компанії Nikon використовується для дзеркальних фотокамер з одним об’єктивом і змінних об’єктивів із моменту запуску Nikon F у 1959 р. За цей період у байонет F було інтегровано найновітніші технології свого часу, наприклад керування діафрагмою й автофокусування, і він постійно оновлюється для підтримки нових цифрових фотокамер і об’єктивів.

Компанія Nikon також продовжує розробку та дослідження засобів оцінки оптичних характеристик. У 2013 р. компанія Nikon розпочала розробку та випуск OPTIAІ, пристрою для вимірювання всіх видів абераціїі, яка виникає під час використання фотооб’єктивів, а також спеціалізованого симулятора зображень для використання разом з OPTIA. Програмний симулятор зображень дає змогу створювати на етапі проектування симуляцію, тотожну знімкам, зробленим прототипами об’єктивів. У результаті для об’єктива можна точно відрегулювати не лише роздільну здатність, а й багато інших характеристик, зокрема розмитість («боке»), параметри відтворення текстур і відчуття глибини.

Один з об’єктивів, розроблених із використанням OPTIA, – це новий AF-S NIKKOR 105mm f/1.4E ED. Він поєднує технічну концепцію «тривимірності високої якості (високоякісних параметрів репродукції)» з природнішою репродукцією тривимірних об’єктів на двовимірному знімку. Завдяки цьому об’єктиву знімки набувають природного відчуття глибини, а головний об’єкт відтворюється дуже якісно. Водночас зберігаються чудові параметри розмитості, які поступово змінюються зі збільшенням фокусної відстані.

Компанія Nikon запустила глобальний сайт www.nikkor.com, щоб ділитися цікавими новинами про продукти NIKKOR. На цьому сайті, зокрема, доступні галереї знімків і відеороликів, зроблених із використанням об’єктивів NIKKOR, інтерв’ю з розробниками тощо.


№ Змінні об’єктиви для дзеркальних фотокамер Nikon з одним об’єктивом і розширених фотокамер Nikon 1 зі змінними об’єктивами
І Аналізатор оптичних характеристик і загальної якості зображення
і Ефект аберації виникає, коли світло з певної точки об’єкта не сходиться в одну точку після проходження крізь оптичну систему, що призводить до розмиття зображення. Аберація також може стати причиною неправильної форми об’єкта на зображенні.

Інші новини