Кадір ван Лохейзен (Kadir van Lohuizen) живе в Амстердамі. Він читає лекції з мистецтва фотозйомки та є співзасновником фотоагентства NOOR. Кадір здобув професію фотографа у 1988 році, і його роботи є джерелом натхнення для багатьох людей. Кадір вирішив стати фотографом ще в школі, усвідомивши свою пристрасть до зйомки. Проте саме його допитливість стала для Кадіра визначальним фактором у виборі професії.

Кадір усе життя працює як незалежний фотограф. Він висвітлював конфлікти в Африці та інших частинах світу, проте, мабуть, найвідомішими є його проекти про сім річок світу, алмазодобувну промисловість, міграційні процеси в Південній і Північній Америці (проект Via PanAm – "Через усю Америку") і наслідки підвищення рівня світового океану для людства (проект Where will we go – "Куди далі"). Разом з агентством NOOR Кадір продовжує працювати в зонах конфліктів і висвітлювати глобальні проблеми за допомогою фотографій.

Кадір є лауреатом багатьох премій. Зокрема, він отримав дві премії на міжнародному конкурсі фотожурналістів World Press Photo, премію на конкурсі Visa D’or за роботу в Чаді. У 2004 році він став лауреатом престижної премії Dutch Dick Scherpenzeel Prize за найкраще висвітлення подій у країнах, що розвиваються.

Кадір двічі був членом журі World Press Photo та входить до експертної ради цього конкурсу. Він видав чотири книги своїх знімків.

У ролі амбасадора Nikon у Європі Кадір демонструє свій неповторний стиль, технічні прийоми й професійну етику, своїм прикладом спонукаючи інших вдосконалювати майстерність фотозйомки.