Nikon Imaging | Україна | Європа

Французькі весільні традиції від Неси

Лаванда

У Провансі лаванда з давніх-давен є невід’ємною частиною весільних традицій. Ця квітка символізує радість і щастя молодих, тож часто по-різному використовується у весільній церемонії.

Щоб ушанувати жениха та наречену, гості зазвичай кидають на них лаванду під кінець церемонії. Оскільки кидання рису та пшениці стає менш бажаним на місцях проведення весільних церемоній у Франції, багато молодих вибирають лаванду замість них. Це гарний спосіб побажати молодим удачі та щастя на початку спільного життя.

У Провансі з лавандою пов’язана ще одна традиція – букет квітів кладуть під матрац молодих, щоб шлюб був щасливим, а почуття – палкими. Крім того, існує звичай класти до приданого нареченої мішечок із лавандою, щоб зробити шлюб щасливим і повним дітей.

Деякі наречені навіть вплітають лаванду в зачіску, створюючи вінок із квітів. Зрештою, подарувати молодим букет лаванди – те саме, що побажати їм безмежного щастя.

Марі (Франція) у вінку з лаванди. Вважається, що ця квітка приносить радість і щастя молодятам. Знімок зроблений професійним весільним фотографом Хлоєю Лепесоні за допомогою фотокамери D850 з об’єктивом AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G.

Гарна погода на весілля

Погода – важлива складова весілля, яку не завжди вдається передбачити. Щоб прикликати добру погоду й уникнути дощу, деякі хлопці та дівчата досі дотримуються певних традицій. На півночі Франції особливо популярна традиція, коли молоді пропонують яйця святій Кларі. Пропонування яєць, які є символом життя та родючості, зазвичай відбувається в жіночому монастирі святої заступниці Клари, яка дає мир у шлюбі. Оскільки ім’я святої Клари можна перекласти як "чистий час", вважається, що вона дарує гарну погоду під час весілля. Тепер популярними стали "паперові яйця", тобто грошові пожертви. У відповідь сестри монастиря будуть молитися про гарну погоду в день весілля молодят.

Французька наречена Марі пропонує святій Кларі чашу з яйцями, щоб отримати хорошу погоду в день весілля. Знімок зроблений професійним весільним фотографом Хлоєю Лепесоні за допомогою фотокамери D850 з об’єктивом AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G.

Танець із бріошем

Танець із бріошем – популярна весільна традиція у Вандеї. Великий бріош, який здебільшого важить близько 15 кг, зазвичай є дарунком хрещеної матері або хрещеного батька одного з молодих. Жених повинен першим взяти бріош після обіду та протанцювати з ним, демонструючи силу, почуття ритму та рівновагу. Потім усі чоловіки виконують цей танець, центр бріоша вирізається, а сам бріош передається жінкам. Після фінального танцю з бріошем його з’їдають усі гості.

Марі та Ніколас (Франція) танцюють із бріошем. Знімок зроблений професійним весільним фотографом Хлоєю Лепесоні за допомогою фотокамери D850 з об’єктивом AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G.