Nikon Imaging | Україна | Європа

Чеські весільні традиції від Люсії

Хомут

Ця весільна традиція відбувається після церемонії, здебільшого після прибуття гостей на свято. Друзі жениха надягають чудово прикрашений хомут йому на шию, що символізує подружні узи. Це також означає, що інколи шлюб може бути складним, якщо чоловік і дружина не співпрацюють. Крім того, нареченій дають батіг зі стрічками, щоб показати, кому належить влада в шлюбі.

Лукас (Чехія) після церемонії надягнув на шию хомут, який символізує подружні узи. Знімок зроблений професійними весільними фотографами Сімоною Смерчковою та Камілом Саліба за допомогою фотокамери D850 з об’єктивом AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G.

Биття тарілок

Підмітання осколків розбитих тарілок на весіллі – це перша традиція, яку підготовляють працівники бенкетної служби. На початку свята працівник бенкетної служби бажає молодим багато щастя, коли виголошує тост. У цей момент працівник "випадково" впускає тарілку, що схована під підносом у його руках. Традиція полягає в тому, що молодим потрібно підмести осколки.

Ці фарфорові осколки символізують щастя, а звук биття тарілок проганяє нечисту силу, яка хоче заподіяти шкоду молодим. Спільне підмітання – символічне завдання для жениха та нареченої. Воно показує, що молоді повинні завжди працювати разом – вирішувати проблеми в шлюбі та вести господарство. Крім того, має значення розподіл інструментів: хто візьме совок для сміття, а хто – щітку. Традиційно вважається, що той, хто підмітає, буде підкорюватися, а за тим, хто вибрав совок, буде залишатись останнє слово в шлюбі. Молодим також слід зберегти один осколок на щастя.

Лукас і Нікола (Чехія) підмітають осколки розбитих тарілок, що символізує їхню спільну роботу в майбутньому подружньому житті. Знімок зроблений професійними весільними фотографами Сімоною Смерчковою та Камілом Саліба за допомогою фотокамери D850 з об’єктивом AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED.

Вода чи горілка?

Весілля пов’язуються з багатьма різними тостами, які виголошують батьки, дружки, друзі, самі молоді тощо. Деякі тости виголошуються не лише для того, щоб побажати щастя молодим, але також щоб визначити майбутнє, наприклад, дізнатися, хто з них буде ходити до паба.

Друг або працівник бенкетної служби ставить дві чарки на піднос. В одну з них налили воду, а в іншу – прозорий алкогольний напій (зазвичай горілку). Кожен із молодих бере чарку, щоб приготуватися до тосту. Якщо жених вибере воду, він буде проводити вечори вдома. Якщо ж він вибере алкогольний напій, то, ймовірно, ходитиме до паба!

Лукас і Нікола (Чехія) п’ють воду та горілку під час весільних тостів. Однак ніхто напевно не знає, що в якій чарці! Знімок зроблений професійними весільними фотографами Сімоною Смерчковою та Камілом Саліба за допомогою фотокамери Nikon D850 з об’єктивом AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED.